O mnie / Kontakt

O mnie

Cześć,

Skoro czytasz te słowa, to albo Google sprawił Ci psikusa, albo chciałeś poczytać coś na temat Bałkanów. Jeśli to drugie – to dobrze trafiłeś.

W Nowym Sadzie
W Nowym Sadzie

Z zamiarem założenia tego bloga nosiłem się bardzo długo. Często szukałem w sieci informacji na temat interesujących mnie krajów. Tych, które leżą w „gorszej Europie”, na wschód od Łaby i Adriatyku. Poszukiwałem czegoś łatwego w czytaniu, ale wartościowego. Podającego sporo informacji, ale też oddającego „klimat” opisywanych miejsc. Wyglądało na to, że monopol na takie pisanie ma Ziemowit Szczerek. Jako że zgadzam się z nim chyba tylko w kwestii wyboru kierunków podróży, nie mogłem tego tak zostawić.

Dlatego też postanowiłem, że sam zacznę pisać. Wtedy pojawiła się możliwość wyjazdu na pół roku do Nowego Sadu. Nie ma chyba lepszego punktu wypadowego do zwiedzania wszystkiego, co na południe od Polski. Niewiele ponad godzina pociągiem do Belgradu. Rzut beretem od Węgier, Rumunii, Bośni, Chorwacji. Nie tak daleko od Słowenii, Czarnogóry, Albanii czy Bułgarii. Grzechem byłoby nie podróżować. Mniejszym grzechem nie pisać o tym, ale przecież nawet tych najmniejszych powinniśmy unikać.

Na promie po jeziorze Komani
Na promie po jeziorze Komani

Nie zamierzam ograniczać się tylko do wymienionych państw. Myślę, że mam sporo do opowiedzenia również o innych regionach, choć na razie Bałkany będą głównym tematem. Nie zdziwcie się jednak, kiedy pojawią się tutaj wspomnienia z Ukrainy, Mołdawii, Gruzji czy Armenii. Albo teksty całkowicie o czym innym. To w końcu blog, nie monografia naukowa.

Bawcie się dobrze.

Jarosław M. Kowalczyk


 

Kontakt

Jeśli podoba Ci się moje pisanie i chcesz obsypać mnie za nie złotem, jeśli jesteś Jessicą Albą i chcesz się umówić, jeśli masz jakąkolwiek inną sprawę – proszę, pisz na adres:

jar.kowalczyk87 [at] gmail.com