Frankowicze przy nadziei. Curiosum: uratuje ich UE, ale już dzisiaj zaczynają wygrywać!

0
124

Trzy wyroki plus ustawa frankowa, to polskie legislacyjne podwórko, które spowodowało, że frankowicze zaczynają wygrywać procesy i czują wiatr w żaglach. Zdecydowana odsiecz legislacyjna przyjść może jednak z podwórka unijnego.

Radca prawny Wojciech Bochenek z Bochenek i Wspólnicy Kancelaria Radców Prawnych Sp. Komandytowa odpowiedział m.in. na pytania wSensie.pl, czy ustawa „frankowa”(podpisana przez prezydenta Andrzeja Dudę i która wejdzie w życie w 2020 r.) pomoże Frankowiczom; czy ustawa stawia ich w lepszej sytuacji niż osoby posiadające kredyty złotówkowe i jaki wpływ może wywrzeć orzeczenie Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej w polskiej sprawie frankowej?

„Światełko dla frankowiczów jest coraz mocniejsze, zaczynając od orzecznictwa, które zmierza w dobrym kierunku dla konsumenta”

– mówił prawnik.

„Mamy trzy bardzo istotne wyroki Sądu Najwyższego z października 2018 oraz kwietnia i maja tego roku. Sąd wskazał wyraźnie, że istnieje możliwość usunięcia z umowy klauzuli przyczynowej, czyli franka z umowy”

– dodał radca prawny z Bochenek i Wspólnicy Kancelaria Radców Prawnych Sp. Komandytowa.

Odsiecz legislacyjna przyjśc ma jednak w pełni z UE…

„Wiele na to wskazuje, że orzeczenie Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej (TSUE) stanie po stronie m.in. frankowiczów i potwierdzi tezy Rzecznika Generalnego TSUE. Będą to rozwiązania na korzyść klientów, ale już teraz pozwy przeciwko bankom tzw. frankowicze zaczynają wygrywać”

– uważa mec. Bochenek cytowany przez wSensie.pl

Jego zdaniem to dobry czas, by wziąć sprawy w swoje ręce i udać się do sądu po swoje pieniądze. Radca prawny z Bochenek i Wspólnicy Kancelaria Radców Prawnych Sp. Komandytowa uważa, że swoich praw dochodzić mogą także posiadacze tzw. kredytów historycznych.

fot. Pixabay

 

 

 

Zobacz także  Tragiczna śmierć po kłótni przyjaciół! Dlaczego sądy nie uznały obrony, za obronę konieczną?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here