To on przejmie JSW! Od 1 sierpnia liderem węgla koksującego kierować będzie…

0
116

Rada nadzorcza Jastrzębskiej Spółki Węglowej zadecydowała, że nowym prezesem zastępującym Daniela Ozona będzie nie kto inny jak Włodzimierz Hereźniak. Obawy górników o powołanie spadochroniarza z Warszawy z grona polityków, a nie ekspertów, okazały się na szczęście bezpodstawne.

 

Kim jest nowy-stary prezes JSW?

 

„Jest absolwentem Wydziału Górniczego Politechniki Śląskiej w Gliwicach. Jest doświadczonym menedżerem w branży górniczej i energetycznej, był m.in. w zarządach Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej w Jastrzębiu–Zdroju oraz spółek Polski Koks, Remkoks i Węglozbyt.W latach 2006-2007, przez niespełna osiem miesięcy, kierował już Jastrzębską Spółką Węglową, a ostatnio był wiceprezesem zarządu spółki Tauron Ciepło”

 

– czytamy na biznes.radiozet.pl

 

Dla przypomnienia, JSW to światowy i bez wątpienia europejski lider w wydobyciu węgla, zwłaszcza koksującego, który jest niezbędnym składnikiem do produkcji stali.

 

„W wydobyciu węgla koksującego z polskich złóż prym wiedzie Jastrzębska Spółka Węglowa, jeden z większych pracodawców w kraju, zatrudniający, wg danych na koniec 2017 r., 26,5 tys. osób (jako grupa kapitałowa). Głównymi odbiorcami jej produktów są nie tylko klienci polscy, ale także niemieccy, austriaccy, słowaccy, czescy, włoscy, a nawet hinduscy”

 

– mówi dr Marian Szołucha, ekonomista, wykładowca w Akademii Finansów i Biznesu Vistula, członek Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego i New York Academy of Sciences.

 

„Rewolucji w polityce spółki na pewno nie będzie”

 

– zapowiada Włodzimierz Hereźniak, który formalnie zacznie zarządzanie JSW 1 sierpnia.

 

Daria Przeworska

fot. Tauron Ciepło / materiały prasowe
Zobacz także  Gender na froncie zimowym

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here