Za dużo odzyskiwali pieniędzy od ubezpieczycieli? W sejmie jest pomysł na likwidację kancelarii odszkodowawczych

0
170

Kancelarie odszkodowawcze to rynek wysoko konkurencyjny. W Polsce działa ok. 1000 takich podmiotów, których doradcy pomagają Polakom w nierównych starciach z machiną prawniczą bogatych ubezpieczycieli.

„Nie chodzi tylko o wyższe kwoty od ubezpieczycieli. Doradcy często uświadamiają, że różne świadczenia należą się nam nawet wtedy, kiedy nie mamy podpisanej tradycyjnej umowy czy polisy na papierze”

– twierdzi Bartłomiej Krupa (na zdjęciu), prezes Polskiej Izby Doradców i Pośredników Odszkodowawczych.

Dotyczy to nie tylko osób poszkodowanych, ale także pracodawców czy właścicieli np. gospodarstw, na których doszło np. do jakiegoś wypadku.

„Powstało mylne wyobrażenie, że jeśli nie jest to praca sformalizowana, na umowę, to nie można tego typu zdarzenia zgłosić. Nic bardziej mylnego”

– mówił Krupa w wywiadzie dla SwiatRolnika.info dodając, że mechanizm ten dotyczy wszystkich, nie tylko rolników.

„Mieliśmy przykłady takie jak np. osoby niepełnosprawnej przez lata, przykutej do wózka inwalidzkiego, pozostającej samą ze swoim problemem. Okazywało się, że dla takiej osoby można uzyskać nie tylko kilkaset tysięcy zadośćuczynienia, ale także rentę, która zapewnia środki na stałą egzystencję”

– przekonywał Krupa.

„Najczęściej popełniamy błąd myśląc, że po latach już nic nam się nie należy. Nic bardziej mylnego. Można dochodzić tego, co się nam należy nawet 20 lat później”

– puentował prezes Polskiej Izby Doradców i Pośredników Odszkodowawczych.

Co ciekawe, w przypadku doradcy odszkodowawczego całe ryzyko postępowania odszkodowawczego bierze na siebie doradca, który przy wygranej sprawie pobiera zazwyczaj ok. 20 proc. na pokrycie swojego wynagrodzenia i swoich kosztów (np. procesowych, analiz, ekspertyz itp.).

Niebawem może nastąpić graniczenie działalności kancelarii odszkodowawczych. Tak stanie się, jeśli w życie wejdzie projekt ustawy, za którą stoi senator Grzegorz Bierecki, który jednocześnie jest członkiem rady nadzorczej w dwóch zakładach ubezpieczeń, należących do Polskiej Izby Ubezpieczeń.

Zobacz także  Fetysz wysokiej Frekwencji

RW

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here