Tego jeszcze nie grali, górnicy bronią prezesa spółki przed ministrem?

0
135

Jak poinformował Onet.pl górnicy będą jutro protestować przed siedzibą Ministerstwa Energii w Warszawie. To odpowiedź na planowane zmiany w składzie zarządu Jastrzębskiej Spółki Węglowej.

Związkowcy z Solidarności zarzucają szefowi resortu Krzysztofowi Tchórzewskiemu próbę wprowadzenia ręcznego sterowania górniczą spółką. Do Warszawy wybiera się kilkuset górników.

Po stronie związkowców stanął także dr Marian Szołucha, ekonomista, Wykładowca w Akademii Finansów i Biznesu Vistula, członek Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego i New York Academy of Sciences.

„Protest odbędzie się jutro (11 czerwca), kiedy zaplanowano posiedzenie rady nadzorczej JSW. Jedynym punktem porządku jej obrad są zmiany w składzie zarządu spółki. Związkowcy obawiają się, że dojdzie do kolejnej próby usunięcia ze stanowiska prezesa JSW Daniela Ozona”

– czytamy na Onet.pl

Komentarz od redakcji:

Ministerstwo kilka razy rękami rady nadzorczej próbowało usunąć niezależnego od ministerstwa prezesa JSW, która nie tylko jest rentowna, ale kupuje kolejne aktywa, inwestuje i jest europejskim liderem w wydobyciu węgla koksującego. Za sukces resort nie zamierza nagradzać… Zapewne chciałoby na stanowisku Ozona zainstalować swojego „ojca sukcesu”, najlepiej namaszczonego przez ministra, któremu to z kolei prezes Ozon widocznie nie kłaniał się jak ten oczekiwał.

Na zdjęciu Grzegorz Tobiszowski, wiceminister energii, Daniel Ozon wówczas po. prezesa zarządu Jastrzębskiej Spółki Węglowej, parlamentarzyści i dziennikarze w kopalni Budryk (2017 r.) fot. JSW (D. Lach)

 

Zobacz także  #NoweKłamstwa - czyli degustacja torciku dezowego

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here