Polska potrzebuje mądrej ustawy o ochronie zwierząt! Do tej pory przedstawiano jedynie ideologizmy…

0
223

Piotr Kłosiński od lat buduje Polskie Porozumienie Kynologiczne, jedną z dwóch największych organizacji kynologicznych w Polsce. PPK zrzeszone jest w międzynarodowym Word Kennel Union. PPK jest organizacją, która zajmuje się psami rasowymi dbając o dobro zwierząt, a nie prymat mody.

Piotr Kłosiński tłumaczy, że zbyt dalekie odejście od wzorca ras kończy się częstszymi chorobami somatycznymi psów i – co gorsza – psychicznymi.

Obejrzyj także: Piotr Kłosiński (PPK): patologiczna miniaturyzacja psów wpływa na ich zdrowie i psychikę

Według prezesa PPK ilustracją naszych czasów są nie tylko niezdrowe mody w kynologii, ale także biznes prozwierzecy żerujący na ludzkiej empatii dla zwierzat, a będący de facto czystą kalkulacją i często wchodzący w konflikt z polskim prawem. Za takie Kłosiński uważa niektóre działania organizacji, które on sam nazywa ekoterrorystycznymi

„Prezes Polskiego Porozumienia Kynologicznego jest zdania, że ekoterroryści zarabiający na nielegalnych interwencjach „prozwierzecych”, kradnące psy, wchodzące w rolę powiatowych weterynarzy czy atakujących hodowców nie tylko psów, ale także rolników, poszli o krok za daleko. Tym krokiem miało być zabranie cielaków poddanych leczeniu weterynaryjnemu jako rzekomo zaniedbanych. Zdarzenie miało miejsce w Instytucie Technologiczno-Przyrodniczym w Falentach podległym ministerstwu rolnictwa. Minister Jan Krzysztof Ardanowski polecił złożenie zawiadomienia o możliwości popełnienia przestępstwa przez tzw. organizacje prozwierzęce”

– czytamy na SwiatRolnika.info

Zdaniem Kłosińskiego Polska potrzebuje mądrej nowelizacji „Ustawy o ochronie zwierząt”, a dotychczasowe projekty nowelizacyjne (m.in. posła Pawła Suskiego z PO czy Krzysztofa Czabańskiego z PiS) były bliższe idei ideologicznego wegetarianizmu niż równowagi pomiędzy dobrostanem ludzi i zwierząt.

DP

Fot. Pixabay/arch. PK

Zobacz także  Frankowicze na start! Ekspert radzi co robić, by odebrać swoje pieniądze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here