O tym jak „Gazeta Polska” wspiera Huawei’a i tropi ruskich agentów

0
89

Cała seria ostatnich numerów tygodnika „Gazeta Polska” poświęcona jest spójnej narracji, która zwięźle ujmując dowodzić ma, że za Konfederacją stoi ruska agentura. To zresztą policzek wymierzany najczęściej przez dziennikarzy Sakiewicza, a tzw. ruskim agentem został niedawno nawet lider AGROunii, Michał Kołodziejczak, za którym rzekomo stać miały czarne siły WSI. A skoro WSI to wiadomo, Rosja, a Rosja to Putin, a Putin to zło.

Najczęściej obrywa na łamach „GP” Krzysztof Bosak, a to głównie za udzielenie wywiadu prorosyjskiemu portalowi Sputnik. To wystarczyło, by rozpętać burzę. Można zapytać dlaczego takie efery nie kręcą już u Sakiewicza, kiedy przyjaciel Kaczyńskiego, Krzysztof Czabański z PiS (kiedyś członek PZPR) udziela wywiadów „Gazecie Wyborczej”.

Można pytania stawiać dalej, czy oskarżana na całym świecie (także w Polsce) o chińską (komunistyczną) agenturę firma Huawei, która była także krytycznie opisywana w „GP” nagle stała się dobra, tylko dlatego, że znalazł się bogaty płatnik? W ostatnim numerze tygodnika „Gazety Polskiej” czytamy wywiad o doskonałym Huawei’u i technologii 5G.

„Dyrektor Hordyński (dyrektor ds. strategii i komunikacji Huawei Polska – dop. Red. Pitu-Pitu) zapewnił też, że Huawei przywiązuje ogromną wagę do cyberbezpieczeństwa. – Mamy centrum zajmujące się cyberbezpieczeństwem w Wielkiej Brytanii, gdzie – jak żadna inna firma na świecie – udostępniamy nasze oprogramowanie tamtejszym agencjom rządowym. Podobny ośrodek posiadamy również w Brukseli, gdzie każdy nasz klient po spełnieniu pewnych warunków może obejrzeć urządzenia i rozebrać je na czynniki pierwsze, a także zapoznać się z wszelkimi procedurami”

– czytamy na łamach tygodnika Sakiewicza, gdzie pod artykułem znajduje się mały napis „artykuł sponsorowany”.

To jak to jest z tą krucjatą przeciwko czerwonym agentom? W Huawei’u ich nie ma, a są w Konfederacji? I jak to jest z tym dziennikarstwem, bo przecież mówimy o piśmie teoretycznie nie lobbingowym czy partyjnym, ale formalnie dziennikarskim?

Zobacz także  #NoweKłamstwa - czyli dezintegracja państwa metodą Zrób To Sam

Robert Wyrostkiewicz

Członek Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich, były wiceprezes Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy, członek Rady Programowej Polskiego Radia Radio dla Ciebie, z-ca redaktora naczelnego miesięcznika „Świat Rolnika BIZNES”

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here