O tym jak „Gazeta Polska” wspiera Huawei’a i tropi ruskich agentów

0
157

Cała seria ostatnich numerów tygodnika „Gazeta Polska” poświęcona jest spójnej narracji, która zwięźle ujmując dowodzić ma, że za Konfederacją stoi ruska agentura. To zresztą policzek wymierzany najczęściej przez dziennikarzy Sakiewicza, a tzw. ruskim agentem został niedawno nawet lider AGROunii, Michał Kołodziejczak, za którym rzekomo stać miały czarne siły WSI. A skoro WSI to wiadomo, Rosja, a Rosja to Putin, a Putin to zło.

Najczęściej obrywa na łamach „GP” Krzysztof Bosak, a to głównie za udzielenie wywiadu prorosyjskiemu portalowi Sputnik. To wystarczyło, by rozpętać burzę. Można zapytać dlaczego takie efery nie kręcą już u Sakiewicza, kiedy przyjaciel Kaczyńskiego, Krzysztof Czabański z PiS (kiedyś członek PZPR) udziela wywiadów „Gazecie Wyborczej”.

Można pytania stawiać dalej, czy oskarżana na całym świecie (także w Polsce) o chińską (komunistyczną) agenturę firma Huawei, która była także krytycznie opisywana w „GP” nagle stała się dobra, tylko dlatego, że znalazł się bogaty płatnik? W ostatnim numerze tygodnika „Gazety Polskiej” czytamy wywiad o doskonałym Huawei’u i technologii 5G.

„Dyrektor Hordyński (dyrektor ds. strategii i komunikacji Huawei Polska – dop. Red. Pitu-Pitu) zapewnił też, że Huawei przywiązuje ogromną wagę do cyberbezpieczeństwa. – Mamy centrum zajmujące się cyberbezpieczeństwem w Wielkiej Brytanii, gdzie – jak żadna inna firma na świecie – udostępniamy nasze oprogramowanie tamtejszym agencjom rządowym. Podobny ośrodek posiadamy również w Brukseli, gdzie każdy nasz klient po spełnieniu pewnych warunków może obejrzeć urządzenia i rozebrać je na czynniki pierwsze, a także zapoznać się z wszelkimi procedurami”

– czytamy na łamach tygodnika Sakiewicza, gdzie pod artykułem znajduje się mały napis „artykuł sponsorowany”.

To jak to jest z tą krucjatą przeciwko czerwonym agentom? W Huawei’u ich nie ma, a są w Konfederacji? I jak to jest z tym dziennikarstwem, bo przecież mówimy o piśmie teoretycznie nie lobbingowym czy partyjnym, ale formalnie dziennikarskim?

Zobacz także  Głośny film o LGBT już w całości w sieci!!! Zobacz go u nas!

Robert Wyrostkiewicz

Członek Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich, były wiceprezes Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy, członek Rady Programowej Polskiego Radia Radio dla Ciebie, z-ca redaktora naczelnego miesięcznika „Świat Rolnika BIZNES”

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here