Czy PWPW mataczy? KE zrzuca na Polskę winą za brak rejestracji 100 tys. „tytoniowców”!

0
111

Zostały już tylko dwa tygodnie do uruchomienia unijnego systemu śledzenia ruchu i pochodzenia wyrobów tytoniowych! Za wdrożenie w Polsce systemu odpowiedzialna jest Polska Wytwórnia Papierów Wartościowych. Ta tłumaczyła się, że uruchomienie systemu Track&Trace uzależnione jest od przygotowania, ogłoszenia i wdrożenia wymagań specyfikacyjnych przez firmę Dentsu Aegis Network Switzerland AG – routera, czyli integratora danych na poziomie całej Unii Europejskiej, wybranego przez Komisję Europejską.

 

Komisja Europejska dementuje jednak tłumaczenie PWPW i informuje – co podał dalej serwis Money.pl – że wbrew opinii Polskiej Wytwórni Papierów Wartościowych (PWPW) – nie ma potrzeby czekać na pełne wdrożenie wymagań specyfikacyjnych przez firmę Dentsu Aegis Network Switzerland AG i można już obecnie prowadzić przedrejestrację podmiotów produkujących, dystrybuujących i sprzedających wyroby tytoniowe, podała Polska Izba Handlu (PIH).

 

Do zarejestrowania w kraju czeka 100 000 sklepów, 900 hurtowni…

 

Zniszczenie takiego rynku to zubożenie budżetu państwa, do którego rokrocznie trafia ok. 25 mld. zł z branży tytoniowej.

 

RW/Pixabay.com

Zobacz także  Życie przesiedleńców po tragedii w Fukushimie
Poprzedni artykułGambit Grzegorza
Następny artykułAntylichwa made in Ziobro ze starszymi braćmi w tle
były wiceprezes Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy, członek Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich, członek Rady Programowej Polskiego Radia Radio dla Ciebie, "Polsce Niepodległej", "Odkrywcy", "Mojej Rodzinie"; redaktor naczelny serwisu Archeolog.pl; prezes Mazowieckiego Stowarzyszenia Historycznego "Exploratorzy.pl", założyciel Muzeum Wojny i Pokoju, z wykształcenia politolog i pedagog, obecnie student archeologii; z zamiłowania poszukiwacz skarbów i rzecznik prasowy Polskiej Federacji Poszukiwaczy; katolik nieoświecony "łaską" DSW, zastały basista i perkusista.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here