Dr Szołucha: Wodór – paliwo przyszłości! Punkt dla JSW

1
217

JSW przystąpiła do Hydrogen Europe, Europejskiego Stowarzyszenia Wodoru i Ogniw Wodorowych. To pokłosie realizacji dalekosiężnych planów z ostatniego szczytu klimatycznego.

„JSW stawia na wodór jako paliwo przyszłości, intensywnie pracuje nad innowacyjnymi technologiami umożliwiającymi efektywną produkcję ekologicznego źródła energii w swoich koksowniach”

– poinformowała JSW we wpisie na Twitterze.

„Dobrze, że polskie firmy, w tym przypadku – duża, górnicza spółka, myślą o nowych technologiach i o dalszej przyszłości. Tylko „ucieczka do przodu” może zmienić charakter naszej gospodarki z imitacyjnego na innowacyjny”

– mówi w rozmowie z Pitu-Pitu dr Marian Szołucha z Akademii Finansów i Biznesu Vistula, członek Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego i New York Academy of Sciences.

„Pomysł JSW jest nie tylko odważny, ale też wpisuje się w nasze krajowe możliwości i potencjalne specjalizacje. Już dziś dorobek polskich inżynierów i naukowców w zakresie budowy ogniw jest bowiem pokaźny”

– dodaje dr Szołucha.

Grupa JSW to największy producent wysokiej jakości węgla koksowego typu 35 (hard) i znaczący producent koksu w Unii Europejskiej. Z kolei Hydrogen Europe to największa organizacja „wodorowa” skupiająca wiodące firmy energetyczne, transportowe i przemysłowe.

Robert Wyrostkiwicz

Zobacz także  Stacje diagnostyczne od 14 lat bez podwyżek. Za to rząd szykuje pakiet 6 nowych opłat i zaciera ręce nad haraczami!

1 KOMENTARZ

  1. Byłem bardziej niż zadowolony że wszedłem na ten wpis w sieci. Wielu osobom wydaje się, że mają odpowiednią wiedzę na opisywany temat, ale z przykrością stwierdzam, że tak nie jest. Stąd też moje ogromne zaskoczenie. Wielkie gratulacje! Koniecznie będę rekomendował to miejsce i częściej tu zaglądał zeby poczytać nowe artykuły.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here