Jak skończyć z dyktatem Facebook-a? To proste.

8
8600

Gdybyśmy mieli państwo, a nie śmieszną wydmuszkę bez cojones kwestia cenzurowana przez FB wolności słowa Polaków załatwiona zostałaby w tydzień. Mój wzrok pada na Turcję.

Kiedy Grecy zaczęli wrzucać na YT filmy obrażające Turków, Ankara najpierw wysłała zapytanie do amerykańskiej centrali czy to, aby nie przesada? Negatywna odpowiedź spotkała się z zablokowaniem w całej Turcji dostępu do You Tube, który szybko zrozumiał, ze nie ma co rezygnować z tak dużego rynku i wraże greckie filmy poznikały z YT. Podobne restrykcje spotkały już kilka razy FB.

Nie chcę nic sugerować, ale zarówno z FB jak Google nie ma co dyskutować, wiadomo jak to się skończy. Blokada obu serwisów szybko unaoczniłaby im, że wolność słowa w Polsce jest niezwykle istotnym z ich punktu widzenia elementem ich interesów.

Że podniosło by się larum na cały świat? Poważne państwa nie dbają o larum, tylko o swoje interesy. Tydzień i cenzorzy z Dublina wracają do Polski, żebrać o pracę w kafejkach z latte.

Zobacz także  Polacy to prostytutki? Tako rzecze poseł PiS
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułGender, Facebook i czwórka z Dublina
Następny artykułTrybunał, szkolnictwo i karaluchy

Dziennikarz i publicysta. Były redaktor naczelny portalu kultura.org.pl, oraz magazynu Uważam Rze Historia. Na liście tytułów prasowych, z którymi współpracował znajdują się: Newsweek, CHIP, Forbes, CKM, Tygodnik ABC, Uważam Rze, Uważam Rze Historia, Komputer Świat, oraz serwisy internetowe: kultura.pl, tvp.pl i empik.com.

Autor licznych wywiadów prasowych podejmujących sprawy polityczne, społeczne, historyczne, gospodarcze i technologiczne.

Komentarze

komentarzy